طرز تهیه شربت به لیمو

درست کردن شربت به لیمو, مواد لازم برای تهیه شربت به لیمو

طرزتهیه شربت به لیمو

چگونه شربت به لیمو درست کنیم؟

شربت به لیمو را در فصل پاییز که به های تازه می آیند تهیه کنید و در تابستان و ماه رمضان استفاده کنید.

شربت به لیمو یکی از شربت های خوشمزه و محبوب ایرانی است که مانند دیگر شربت های سنتی ایرانی برای رفع تشنگی در روزهای گرم مورد استفاده قرار می گیرد. این شربت خوشمزه علاوه بر اینکه برای رفع تشنگی مناسب است باعث خوشبو شدن دهان نیز می شود.

این شربت را در فصل پاییز که به های تازه می آیند تهیه کنید و در تابستان و ماه رمضان استفاده کنید.

روش درست کردن شربت به لیمو :

مواد لازم برای تهیه ی شربت به لیمو :

به3 کیلو
 آب لیمونصف استکان
 شکر3 کیلو
 آب8 لیوان

طرز تهیه شربت به لیمو :

برای تهیه ی شربت به لیمو، ابتدا به ها را تمیز بشویید و بعد آن ها را خرد کنید و دانه های آن را جدا کنید. سپس آن ها را با آبمیوه گیری آب بگیرید و کنار بگذارید. آب و شکر را با هم داخل قابلمه ای بریزید و روی شعله ی گاز قرار بدهید. زمانی که چند جوش خورد و شفاف شد آن را صاف کنید و با آب به مخلوط کنید. می توانید آب به را هم صاف کنید.

READ  طرز تهیه انواع ترشی یونانی

پس از آن، قابلمه را روی شعله ی گاز قرار بدهید تا چند جوش بخورد و قوام بیاید. سپس آب لیمو را اضافه کنید، پس از اینکه کمی جوش زد، شربت را از روی حرارت بردارید.

اجازه بدهید سرد شود و آن را در بطری قرار بدهید و در آن را ببندید. و در مکانی خنک و تاریک نگهداری کنید. در زمان سرو به مقدار مورد نظر از شربت به لیمو داخل لیوان بریزید و مابقی لیوان را آب خنک بریزید. می توانید چند حلقه لیموترش تازه داخل لیوان بریزید.

شربت به لیمو,طرز تهیه شربت به لیمو

درست کردن شربت به لیمو

نکاتی برای تهیه ی شربت به لیمو :

برای تهیه شربت به لیمو  استفاده از آب لیمو تازه بسیار بهتر است ولی اگر در دسترس نبود از نصف استکان آب لیموی خانگی استفاده کنید.

 برای تهیه ی شربت به لیمو می توانید از برگ به لیمو استفاده کنید. برای اینکار زمانی که آب لیمو را اضافه کردید، 1 یا 2 برگ به لیمو را اضافه کنید.

READ  طرز تهیه انواع ترشی چغاله بادام

 

منبع: بیتوته

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه مربا به شکل گل

طرز تهیه مربا هویج به شکل گل برای تهیه ی مربا به شکل گل از …